пр. Московский 52, 4 этаж, Харьков, Украина, тел. +38(057)7319580

 

Felix, qui potuit rerum cognoscere causas
Главная » О компании » Новости компании » ІІІ Східноукраїнський юридичний форум Асоціації правників України: об'єднаний юридичний ринок країни

ІІІ Східноукраїнський юридичний форум Асоціації правників України: об'єднаний юридичний ринок країни

ХАРКІВ – 22 листопада 2013 року. Обговорити особливості розвитку регіональних юридичних ринків та актуальні питання права та процесу – така мета ІІІ Східноукраїнського юридичного форуму Асоціації правників України, який цього року знову повернувся до Харкова, вже традиційно зібравши більше ста юристів з різних регіонів країни.

Кожного року програма розробляється таким чином, щоб охопити найактуальніші питання законодавства та практики його застосування, та, звісно, поговорити про стан розвитку ринку юридичних послуг в регіонах, підходи до організації практики та управління юридичною фірмою. Цього року до переліку найактуальніших потрапили питання оподаткування, практика застосування Кримінального  процесуального кодексу, нова система адвокатського самоуправління за Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», застосування практики Європейського суду з прав людини та низка інших питань.

З вітальними слова на початку заходу виступили Президент АПУ Денис Бугай (ЮК «Ващенко, Бугай і Партнери»), голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури (ВКДКА), Президент АПУ у відставці Валентин Загарія та голова Відділення АПУ  у Харківській області Оксана Кобзар (ЮФ FELIX).

«Цього року форум підтримала рекордна кількість юридичних компаній, що свідчить як про успішність та зрілість ринку, так і про затребуваність нашого форуму», - Президент АПУ Денис Бугай почав свої вітання з подяки партнерам форуму. Так, цього року захід підтримали аж сім юридичних компаній, практика яких зосереджена саме в східноукраїнському регіоні.  Продовжуючи, очільник АПУ нагадав колегам основні пріоритети Асоціації: побудова ефективних взаємовідносин з судовою владою, подальший  розвиток регіональної присутності Асоціації та підтримка розвитку адвокатури в Україні.  

У свою чергу, Оксана Кобзар визначила одну з найважливіших переваг заходу: «Форум дає можливість познайомитися з цікавими людьми, знайти нових друзів та партнерів, - а це у наш час є дуже значною цінністю», - переконана очільник Відділення АПУ у Харківській області.  

«Ідея запровадження регіональних юридичних форумів виникла три роки тому. На той час ми ризикували – не знали, наскільки захід виявиться затребуваним та цікавим для юристів з регіонів. Проте ми вірили в нашу справу та розуміли, що лише виїхавши за межи столиці ми зможемо згуртувати регіони», - поділився враженнями Президент АПУ у відставці Валентин Загарія. Саме під час його керівництва ідея проведення регіональних юридичних форумів стала реальністю.

Лейтмотив ключової панельної дискусії форуму щодо особливостей розвитку юридичного ринку регіонів озвучив її модератор Андрій Стельмащук, член Правління АПУ, партнер АО «Василь Кісіль і партнери»: «Ми вже говоримо не про юридичний ринок регіонів, а про єдиних всеукраїнський ринок юридичних послуг». Таку думку підтримали і учасники панельної дискусії, практика більшості з яких виходить далеко за межі області, а серед клієнтів часто трапляються й іноземні компанії.

Своїми думками щодо розвитку юридичного ринку та досвідом організації внутрішньої роботи компанії ділилися Олена Кібенко, член Правління АПУ, керуючий партнер ЮФ «Кібенко, Оніка і партнери»; Євгеній Шкребець, керуючий партнер ЮК «Шкребець та Партнери»; Олег Смотров, керуючий партнер ЮФ Arbitis; Євген Смирнов, керуючий партнер АО «Смирнов, Тарасевич та Партнери»; Андрій Толстих, партнер ЮФ «Легарт»; Світлана Семко, партнер ЮК «Вілеон»; Олексій Коренев, старший партнер ЮФ FELIX та Антон Зінчук, асоційований партнер практики інвестиційного консалтингу ЮФ ILF.

 Учасники панельної дискусії ділилися бізнес-моделями, які застосовуються у юридичних фірмах. Для більшості регіональних фірм характерний малочисельний набір партнерів (один-два), переважно універсальна спеціалізація без чіткого поділу на практики та обережність з прийняттям глобальних рішень, таких як розширення партнерського складу чи відкриття нових сфер практики. Детальніше про думки юристів читайте у наступному номері «Вісника Асоціації правників України».  

Під час «податкової» сесії учасники почули практичні рекомендації з підготовки матеріалів для оскарження у судовому порядку рішень-повідомлень податкових органів від Валентина Гвоздія(«Гвоздій і Оберкович»), хитрощі адміністративної юстиції від Арсена Мілютіна (ЮБ «Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і Партнери» в Україні), отримали майстер–клас з танців з бубнами навколо оскарження актів податкових органів від Андрія Гринчука (ЮФ «Гринчук Мазур та Партнери») та вийшли на шлях розв’язання податкових конфліктів з Наталією Козаковою (АФ «Династія»).

Сесія с загальною назвою «Актуальні питання правозастосування» виявилася найкреативнішою. Юристи приправляли свої виступи яскравими епітетами та порівняннями. «Юридичну гімнастику» тут продемонстрували Максим Селіванов Ф Arbitis), Оксана Кобзар (ЮФ Felix), Андрій Крістенко (ЮФ ILF) та Антон Новаков (ЮК «Шкребець та партнери»).   

Учасники форуму скористались чудовою нагодою засипати шквалом запитань голову ВКДКА Валентина Загарія, який представив роботу свого відомства та озвучив готовність стояти на захисті прав адвокатів, зокрема в питаннях реалізації права на отримання інформації за адвокатським запитом.   Харківський колега по адвокатурі Максим Шевердін (ЮФ «Кібенко, Оніка і партнери), у свою чергу,  нагадав про дисциплінарну відповідальність, яка може наступити за порушення Правил адвокатської етики. А Сергій Тарасевич (АО «Смирнов, Тарасевич та Партнери»), перевівши розмову від адвокатури на КПК, надав поради, як захистити осіб, відносно яких фактично здійснюється кримінальне провадження.

Після завершення робочих сесій форуму учасники традиційно продовжили спілкування під час вечірнього прийому.

Асоціація правників України висловлює щиру вдячність генеральному партнеру форуму ЮФ ILF, партнеру – ЮФ FELIX, партнерам сесій – компаніям Arbitis, «Кібенко, Оніка і Партнери»,«Династія», «Смирнов, Тарасевич і партнери», «Шкребець та партнери», а також інформаційним та медіа партнерам форуму.   

design by Andrew Grachev
СКИДКА 20%