пр. Московский 52, 4 этаж, Харьков, Украина, тел. +38(057)7319580

 

Felix, qui potuit rerum cognoscere causas
Главная » Новости законодательства » Налоговые новости 03.2020

                                                                                                          Спецвипуск

 Шановні клієнти, як відомо, у зв’язку поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) Кабінетом Міністрів України запроваджено карантині заходи з метою протидії поширення такого захворювання. Карантинні заходи не аби як вплинуть на український бізнес.

 У зв’язку з чим державою на період здійснення заходів внесені відповідні зміни до законодавства, зокрема податкового та трудового.

   Сьогодні Верховною Радою прийнято Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)».

Законом внесені наступні зміни до Податкового кодексу України:

  1. Не застосовуються штрафні санкції за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня по 30 квітня 2020 року, крім санкцій за:

- порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема, страхування додаткової пенсії;

- відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;

- порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах які застосовуються на загальних підставах;

- порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.

Протягом цього періоду не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня списується.

  1. Встановлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок з 18 березня по 30 квітня 2020 року, крім документальних позапланових перевірок з питань відшкодування ПДВ.

Документальні та фактичні  перевірки, що були розпочаті до 18.03.2020 року та не були завершеними, тимчасово зупиняються на цей період.

  1. Подовжено до 1 липня 2020 року термін подання річної декларації про майновий стан і доходи за 2018 рік. Сплатити суму податкового зобов’язання необхідно буде до 1 жовтня 2020 року
  2. Не нараховується та не сплачується у період з 1 березня року по 30 квітня 2020 року плата за землю.
  3. Об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з 1 березня по 30 квітня 2020 року.

Також, Законом внесені зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Зокрема, цими змінами:

  1. Звільнено фізичних осіб - підприємців, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та членів фермерського господарства від сплати ЄСВ за себе за березень та квітень 2020 року. При цьому такі періоди, включаються до страхового стажу та вважається, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів.
  2. Не застосовуються штрафні санкції за наступні порушення, вчинені щодо періодів з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року,:

-  несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску;

-  неповна сплата або несвоєчасна сплата суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів);

-  несвоєчасне подання звітності до податкових органів.

Протягом цього періоду не нараховується пеня, а нарахована списується.

  1. Встановлено мораторій на проведення документальних  перевірок правильності нарахування, обчислення та сплати ЄСВ на період з 18  березня  по 30 квітня 2020 року.  Документальні  перевірки,  що  були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були завершеними,  зупиняються.

Крім того, вносяться зміни до інших законодавчих актів, зокрема набуття чинності законів про застосування РРО та програмних РРО для малого бізнесу  відкладається на три місяці.

 

            Також, у зв’язку з тим, що карантинні заходи передбачають максимально можливе обмеження пересування громадян, доцільним є максимально можливе зменшення часу, що його проводять працівники за межами своїх помешкань, зокрема на робочих місцях.

            З цього приводу законотворцем сьогодні був прийнятий Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Законом передбачено внесення відповідних змін до Кодексу законів України про працю щодо збільшення тривалості відпустки без збереження заробітної плати – окрім передбачених 15 календарних днів на рік така відпустка може надаватись на прохання працівника за згодою із роботодавцем на період карантину, що визначає Кабінет Міністрів України у відповідній постанові. Наразі це є постанова № 211 від 11.03.2020 року, період карантину визначений до 03.04.2020 року.

Слід зауважити, що відпустка без збереження заробітної плати надається на прохання працівника (тобто за його заявою) за згодою роботодавця. У випадку відсутності бажання працівника оформити таку відпустку, роботодавець повинен буде оголосити стан простою на підприємстві. Відповідно до вимог статті 113 КЗпП України час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). За час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток. Інші розміри оплати праці в таких випадках можуть бути передбачені безпосередньо колективними договорами кожного підприємства.     

 Звертаємо увагу на те, що на день публікації новин про вищевказані  зміни в законодавстві, ми керувались проектами цих Законів та інформацією розміщеною на сайті Верховної Ради України. Закони ще не підписані Президентом України та, відповідно, не опубліковані, тому можливі розбіжності із викладеним вище.

 Використані джерела:

www.rada.gov.ua

design by Andrew Grachev
СКИДКА 20%