пр. Московский 52, 4 этаж, Харьков, Украина, тел. +38(057)7319580

 

Felix, qui potuit rerum cognoscere causas
Главная » Публикации » Яких стандартів якості дотримується ваша юридична фірма? Чи є у планах розвитку компанії отримання відповідних міжнародних сертифікатів?

Звісно, щоб забезпечити рівень якості, ми мусимо мати і маємо власні стандарти для основних практик і основних типів завдань. Є також стислий перелік наших цінностей — етичних правил. Вони містяться в довіднику, який фактично є корпоративним кодексом. Не менш ніж двічі на рік партнери фірми переглядають і вдосконалюють стандарти. Сертифікатів якості не маємо, натомість «сертифікати довіри» від клієнтів у вигляді нових замовлень отримуємо. Наша система контролю якості є простою, але, на мій погляд, дієвою. Це особистий контроль з боку партнерів якості кожного письмового чи усного результату, який видається клієнтові, контроль дотримання строків, регулярні вибіркові перевірки судових справ, що перебувають у провадженні юристів, зворотний зв'язок з клієнтом, аналіз позитивних і негативних результатів та відповідні висновки.

Вдаватися до глибокої регламентації процесів, автоматизованих систем моніторингу та оцінювання якості доцільно при певних розмірах компанії. Так, клієнти, які самі мають сертифіковані системи управління якістю, високо оцінять наявність сертифіката в юридичної фірми.

Основною причиною того, що українські юристи не прагнуть до сертифікації, є специфіка юридичних послуг. Критерії якості тут надзвичайно складні. Тому навіть прописана і сертифікована ISO система процесів і регламентів може виявитися неефективною — клієнти вчасно отримуватимуть результат, матимуть можливість контролю за ходом робіт, отримання всіх можливих звітів, технічний рівень взаємодії буде високим, у наданні послуг буде задіяний ланцюг працівників фірми. Усі ці «опції», звичайно, буде закладено в ціну послуги, але задоволеності результатом не буде. Усі ми розуміємо, що є один «залізний» критерій — довіра клієнтів.

(журнал УКРАИНСКИЙ ЮРИСТ № 109-110)

design by Andrew Grachev
СКИДКА 20%