пр. Московський 52, 4 поверх, Харків, Україна, тел. +38(057)7319580

 

Felix, qui potuit rerum cognoscere causas
Головна » Про компанію » Новини компанії » І Східноукраїнський юридичний форум АПУ зібрав більше ста правників

І Східноукраїнський юридичний форум АПУ зібрав більше ста правників

ХАРКІВ – 11 листопада 2011 року. Асоціація правників України (АПУ) провела І Східноукраїнський юридичний форум - захід, започаткований для вивчення регіональних юридичних ринків та згуртування правників з різних областей України.

Форум зібрав правників, які  переважно представляли східний регіон країни: Харків, Дніпропетровськ, Донецьк, Луганськ, Запоріжжя. Разом з ними стан регіональних юридичних ринків аналізували юристи з Києва, Львова та АРК. Раніше, у  травні 2011 року, Асоціація правників України успішно провела перший подібний захід для західного регіону країни -  І Західноукраїнський юридичний форум  у Львові.  

Перед відкриттям заходу пройшла прес-конференція із представниками місцевих ЗМІ, під час якої організатори Форуму розповіли про мету заходу та основні теми, які будуть розглянуті протягом дня. Відповідаючи на запитання журналістів, член Правління АПУ Денис Бугай пояснив мотивацію вибору місця проведення Форуму. Харків є юридичною столицею України, яка підготувала велику кількість правників. Окрім того, Відділення АПУ у Харківській області є одним з найактивніших у структурі АПУ.  А голова організаційного комітету Форуму, голова Відділення АПУ у Харківській області Олена Кібенко звернула увагу на те, що зусилля, покладені задля організації Форуму, виправдали себе – адже у якості учасників заходу було зареєстровано більше ста правників.

Виступаючи на відкритті Форуму, Президент АПУ Валентин Загарія висловив сподівання, що Форум стане майданчиком для подальшого спілкування та об’єднання юристів, адже його метою є згуртування правників регіону та обговорення найбільш актуальних питань права та професії.

Перша сесія Форуму присвячена аналізу східноукраїнського регіонального ринку юридичних послуг. Валентин Загарія (ЮФ «Спенсер і Кауфманн») задав жартівливий тон заходу свою презентацію про стан всеукраїнського ринку юридичних послуг. Він виокремив основні тенденції – розділення ринку за рахунок створення нових компаній, перехід провідних юристів на роботу на державну службу, вихід на український ринок сильних гравців з-за кордону. 

Про особливості юридичного ринку Харкова розповіла Олена Кібенко (ЮФ «Кібенко, Оніка і партнери»). Перш за все, вона звернула увагу на те, що наразі у Харкові працює близько 130 юридичних фірм, що свідчить про динамічний розвиток ринку юридичних послуг порівняно з минулими роками. Так, його вже не можна назвати провінційним, зокрема, з огляду на велику кількість міжнародних проектів, які супроводжуються місцевими фахівцями.  Наразі юридичні фірми вдосконалюють власну інфраструктуру, придбають програми білінгу, вивчають іноземні мови тощо, а також відкривають офіси та представництва у столиці та за кордоном.

При цьому, харківським юристам доводиться працювати в декілька разів більше для того, щоб досягти результатів, аналогічних зі столичними юристами. Так, адже погодинні ставки за послуги фахівців складають в середньому 600 гривень за годину, що інколи в декілька разів менше, ніж аналогічні розцінки на послуги юристів у Києві.  З іншого боку, така нерівність стимулює юристів до активнішої роботи та самовдосконалення.

Олена Кібенко зазначила, що характерною особливістю регіональних юридичних ринків загалом є нечіткий розподіл на спеціалізації – практики залишаються змішаними навіть у крупних юридичних фірмах. Окрім того, компанії неохоче беруть до роботи справи фізичних осіб – вони, як правило, залишаються прерогативою приватних юристів та адвокатів.   

Про юридичних ринок Одеси розповів Володимир Зубар (ЮФ «Юрлайн»). Він переконаних що юридичний ринок України загалом молодий, тому поки не варто очікувати зрілих рішень.  Юридичні фірми Одещини довгий час займалися абонентським обслуговуванням компаній та загальними питаннями. Коли почала домінувати тенденція щодо формування практик, виокремилися найпопулярніші сфери промисловості, до яких і були прив’язані сфери надання юридичних послуг. В Одесі це – морське та митне право, юридичне забезпечення діяльності промислових компаній – так зване індустріальне право, виноробство та захист інтелектуальної власності.   

«Наразі не доводиться говорити про існування єдиного юридичного ринку Дніпропетровщини. Наша область складається з потужних промислових міст, ринки яких є самодостатніми та сформованими», - так почав свою розповідь про юридичний ринок Дніпропетровщини Євген Смирнов (ЮФ «Легарт»). Визначальними для юридичних ринків цього регіону є промисловість та велика кількість банківських установ.

За словами Євгена Смирнова,  за останній час значно збільшилася кількість судових справ, пов’язаних з відшкодуванням збитків та визнанням неплатоспроможності боржника (на 20%). Разом з тим, кількість корпоративних спорів зменшилася.

Друга сесія  Форуму була присвячена питанням управління юридичною фірмою, у рамках якої учасникам були представлені доповіді стосовно  – стратегічного планування, ефективної мотивації персоналу, способів організації ефективних взаємовідносин з підприємством та особливостей правильної маркетингової політики регіональної юридичної компанії.

По обіді експерти розглянули актуальні питання матеріального права – правові проблеми митного оформлення експорту та імпорту, наслідки фіктивної господарської діяльності, проблемні питання захисту інтелектуальної власності тощо. 

На завершення Форуму відбулася дискусія щодо питань реформування адвокатури, у якій взяли участь Президент АПУ Валентин Загарія, керуючий партнер АФ «Головань і Партнери» Ігор Головань, член Правління Асоціації адвокатів України Дмитро Кухнюк,  керівник проекту АК «АТАКА» Анатолій Тарасенко та директор ЮК «Шкребець і партнери» Євген Шкребець. У питанні реформуванні адвокатури більшість учасників та експертів висловилися проти будь-яких змін, скептично оцінюючи успіх та ефективність майбутніх реформ.

Доповіді та результати І Східноукраїнського юридичного форуму АПУ були широко висвітлені у регіональній пресі – як у друкованих ЗМІ, так і на телебаченні. 

Асоціація правників висловлює вдячність партнерам Форуму – юридичним фірмам «Кібенко, Оніка і Партнери»«Легарт» та «Фелікс»,  партнеру кава-брейку Legal Marketing Solutions, PR-партнеру Ostrogliad, а також інформаційним партнерам заходу. 

 

За матеріалами АПУ

design by Andrew Grachev
ЗНИЖКА 20%